Wypełnianie deklaracji online

Posted by on lut 2, 2014 in PIT 2014 | 0 comments

Rok w rok zarówno osobom fizycznym, inwestorom jak i biznesmenom sen z powiek spędzają pity. To żadna przyjemność, natomiast każdy musi. Jak dokonać tego błyskawicznie, bezproblemowo i bez bólu? 

Obowiązujące stawki podatkowe

Stawką podatku jest zdeterminowany procentowo lub kwotowo wskaźnik służący skalkulowaniu dostatecznej wielkości podatku od podstawy opodatkowania. Kwota skarbowa nie jest wyłącznym parametrem wpływającym na wysokość podatku. Obowiązujące w Polsce Stawką podatku jest zdeterminowany procentowo lub kwotowo wskaźnik służący skalkulowaniu dostatecznej wielkości podatku od podstawy opodatkowania. Kwota skarbowa nie jest wyłącznym parametrem wpływającym na wysokość podatku. Obowiązujące w Polsce stawki podatkowe to:

- w ramach podatku od artykułów i usług:

  • zasadnicza: 23%,
  • zmniejszone: 8%, 7%, 5%, 4% i 0%,
  • tzw. składka zwolniona, zawierająca towary i usługi ustawowo usunięte z podatku VAT - w ramach podatku dochodowego:
  • 19% - w wypadku osób prawnych i fizycznych, jakie wybrały liniową procedurę uiszczania podatku dochodowego,
  • 18% lub 32% - w wypadku jednostek fizycznych obliczających dochody na regułach ogólnych według miary skarbowej (wielkość kwoty zależy od wysokości podstawy opodatkowania),
  •  75% - podatek dochodowy od dochodów nieujawnionych (używana w wypadku ukrycia przychodów) - w ramach podatku od czynności cywilnoprawnych:
  •  udzielenie pożyczki: 2%,
  • poprawka umowy firmy: 0,5%,
  • sprzedaż nieruchomości i rzeczy ruchomych: 2%,
  • sprzedaż praw majątkowych: 1%.

Jak dokonać korekty zeznania?

Przez Internet wolno dostarczyć również poprawę zeznania podatkowego. Do racjonalizacji naszej deklaracji PIT nie są konieczne specjalne druki nota korygująca, tak jak w przypadku poprawki faktur. Starczy dostarczyć nietradycyjną deklarację fiskalną na tym samym druku z oznakowaniem korekta, oraz także dodać pisane wyjaśnienie przyczyn poprawki (dla deklaracji komputerowych jest to załącznik ORD-ZU). To błyskawiczny oraz łatwy sposób na naniesienie poprawek bez potrzeby ruszania z domu oraz ponownego udania się do urzędu skarbowego..

Rozlicz pit przez Internet

Najpopularniejszym i najszybszym sposobem dostarczenia deklaracji skarbowej jest złożenie pit przez Internet. Wolno wtedy zrobić bez ruszania z domu i w dowolnym momencie. Uskuteczniając deklarację online szczędzisz czas, pieniądze (przydatne np. na przyjechanie do urzędu podatkowego) oraz także nerwy. W tamtym roku z tej formy skorzystało ponad 2 miliony podatników a wschodząca dostępność e-deklaracji pokazuje jej wyższość nad standardową, papierową metodą wyliczenia. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać następujące warianty pitów: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. Nowoczesny sposób umożliwia bezpieczeństwo dostarczanych wiadomości. Całość dzięki wymogowi autoryzacji, jaki do maksimum minimalizuje zagrożenie, że ktoś podszyje się pod podatnika. Zatwierdzeniem przedstawienia deklaracji stanowi Urzędowe Zaświadczenie Odbioru, używane tak samo jak dokument nadania listu poleconego czy potwierdzenie złożenia zeznania zdecydowanie w urzędzie skarbowym.

Do wypełnienia pit przez Internet potrzeba jedynie mieć dostęp do sieci i przygotować dane zabezpieczające wiarygodność deklaracji, tzw. identyfikator podatkowy inaczej: PESEL (w wypadku podatników będących osobami fizycznymi objętymi rejestrem PESEL nieprowadzących działalności oszczędnościowej czy niebędących zarejestrowanymi podatnikami podatku od produktów i usług) lub NIP (w przypadku pozostałych podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu, którzy zakładają działalność gospodarczą lub są zarejestrowanymi podatnikami podatku od produktów i usług lub są płatnikiem stawek na ubezpieczenia społeczne czy zdrowotne za ubezpieczonego pracownika), imię i nazwisko, datę narodzenia i sumę dochodu pokazaną w zeszłorocznej deklaracji.

W Internecie aż roi się od stron z nowymi programami do składania deklaracji podatkowych. Jak wyłonić najodpowiedniejszy program do rozliczania pit? Odnajdź taki, jaki jest bezpłatny, błyskawiczny oraz daje propozycję zrealizowania różnych deklaracji. Czytelny interfejs oraz bezproblemowa obsługa to pomocnicze pozytywy. Idealny program pozwoli zrealizować oświadczenie i pełną gamę dokumentów, a później pozwala złożyć deklarację przez Internet. Program powinien samodzielnie przeprowadzać obliczeń i udostępniać wieści na temat końcowego urzędu skarbowego. Większość programów zapewnia również przechowywanie pracy w każdym momencie i jej późniejszą kontynuację.

Zobacz też! sii.org.pl

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>