Ulgi podatkowe w Pit 37

Posted by on gru 28, 2013 in Uncategorized | 0 comments

Dokonując rozliczenia z podatku nie pomijaj kwestii, które ulgi będziesz mógł odpisać. Zapoznaj się z treścią artykułu i dowiedź się, co Ci przysługuje, kiedy składasz deklaracje w urzędzie używając do tego celu PIT 37.

Rodzinne ulgi

Z tej opcji mają sposobność korzystać rodzice, których pociechy nie są pełnoletnie, lub nie uzyskały jeszcze 25 lat, jeśli nadal się uczą. Jeśli podatnik:

  • Bez udziału drugiego rodzica wychowuje dziecko
  • Jest w związku małżeńskim z osobą pozostającą w więzieniu
  • Jest w układzie małżeńskim z osobą, która straciła prawa rodzicielskie
  • Uzyskał w ubiegłym roku rozwód, lub zostaje w separacji
  • Budżet rodzica indywidualnie wychowującego dziecko nie przewyższył 56 000 zł
  • Jeżeli zarobki, gdy obojga rodziców, kształtujących dziecko nie naruszają sumy 112 000 zł

Rodzice, którzy posiadają trójkę albo więcej dzieci nie osiągają zakresów wpływów. Aby dokonać obliczenia, przynależy skorzystać z dokumentu dodanego do zeznania podatkowego o nazwie PIT-O.

W dokumencie uwzględnia się liczbę dzieci, jak również numeru PESEL. Jeżeli nie posiadamy tych numerów, wymieniamy się imiona, imiona i datę urodzenia. Organy podatkowe w takiej sytuacji mogą wymagać od nas wiadomości o akcie urodzenia dziecka oraz zaświadczenia, iż pobiera ono naukę.

Internet i podatki

W roku 2012, w efekcie reform w przepisach, część obywateli utraciła możliwość odliczenia Internetu od podatku.

Tymczasem ulgę tą można odliczyć dwa razy, następnie szansa ta przepada. W przypadku, kiedy pobieraliśmy z ulgi z roku na rok,nie możemy jej już odliczyć. Dopiero związek małżeński przekształca ową zasadę. Jeden spośród małżonków, może odjąć sobie podatek przez dwa lata, pozostałe dwa lat korzysta z ulgi drugi współmałżonek. Ulga komputerowa miała całkowicie zniknąć, wykorzystajmy zatem możliwość i gdy możemy potrącić ulgę od usług elektronicznych, sprawmy to.

Przy dokonywaniu wyliczeń, przynależy skorzystać spośród opcji rozliczenia PITu poprzez Internet. Do tego zamiaru rozsądnie dobrać program, który wspomoże nasze postępowania i sprostuje niewykluczone błędy.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>