Rozlicz PIT do 30 kwietnia!

czas 2 300x199 Rozlicz PIT do 30 kwietnia!Jeżeli w poprzednim roku odniosłeś korzyść majątkową, wiedz że musisz rozliczyć się z podatku. Nie dotyczy to tylko osób otrzymujących stałe pensje. Dorywcza praca zagranicą, spadek, czy zyski na giełdzie również podlegają opodatkowaniu. Przedstawienie fiskusowi swoich finansowych zysków to obowiązek każdego obywatela. Lecz jako podatnicy, musimy też wiedzieć o pewnych szczegółach dotyczących samej deklaracji podatkowej

Do kiedy rozliczenie PIT?

Sezon rozliczenia podatkowego rozpoczyna się 1 stycznia, a kończy 30 kwietnia 2014 roku. Od tych terminów nie ma wyjątków. Do końca lutego musimy otrzymać od naszego szefa PIT 11, czyli informację o składkach podatkowych oraz inne istotne cyfry, które posłużą nam do wypełnienia deklaracji podatkowej. W międzyczasie musimy zorientować się, jaka jest nasza sytuacja podatkowa, a co za tym idzie, jakim dokumentem przedstawić musimy swoje przychody.

Rodzaje formularzy

Istnieje wiele formularzy, a każdy z nich przysługuje innej grupie podatników. Wszystkie formularze są dostępne za darmo w internecie, jak też zawarte w bezpłatnym programie PIT pro.
Wszystkie druki i załączniki możemy wysyłać fiskusowi w formie elektronicznej, za pośrednictwem internetu, lecz ta opcja, zarówno jak rozliczenie tradycyjne, jest związana z tym samym, nieprzekraczalnym terminem.
Jako podatnicy, musimy uwzględnić wszystkie przychody, które stały się naszym udziałem w roku ubiegłym, w tym przychody naszych nieletnich dzieci. Pamiętajmy jednak, że poza obowiązkami mamy też swoje prawa, dlatego istnieje wiele ulg podatkowych. Z roku na rok zmienia się ich forma i liczba, więc warto szukać w internecie informacji na temat ulg, które należą się właśnie nam.

Drogi podatniku – czas rozliczyć się z podatku!