Progi dochodowe a nowelizacje

Posted by on paź 28, 2013 in PIT 2014 | 0 comments

Podatki to mała pomoc obywatelom, a w większym stopniu służą krajowi. Z tego powodu nie uiszczamy ich chętnie, choć są nieodzowne. W dodatku, nieustannie powstają nowe podatki od sfer życia, jakie nie powinny być zagarnięte przez prawo. Na szczęście, pomijając podatkowe absurdy, działają jednocześnie przepisy uczciwie traktujące niektórych obywateli. 

Progi dochodowe, czyli "dobra" twarz podatków

Progi dochodowe uregulowane są tak, żeby biedniejsi obywatele dostawali zapomogi, w wypadku, gdy progów tych nie przekroczą. I tutaj pojawia się pozytywna modernizacja. Od 1 listopada 2012 podniósł się próg dochodowy wobec rodzin wielodzietnych. Rodziny o przychodach mniejszych niż 539zł na osobę w ciągu miesiąca, mogą liczyć na pomoc od państwa, zaś jeśli w rodzinie jest dziecko pozbawione pełnej sprawności, próg dochodowy wynosi 623zł.

Jakie to sumy?

 W świetle powyższego, dziecko poniżej 5 lat otrzyma 77zł, później do osiągnięcia pełnoletniości przewidziane jest 106zł, zaś do 24 urodzin 115zł. Sumy te będą wzrastały z biegiem czasu, co zawsze jest wsparciem dla wielodzietnych rodzin.

Pomimo zwiększenia progu dochodowego w temacie powyższym, zmianie nie podlegają te sumy: samotne wychowywanie podopiecznego (od 170 do 340zł), becikowe (1000zł), urlop wychowawczy (400zł), zasiłek pielęgnacyjny (153zł).

 

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>