Podatki za czworonoga

Posted by on paź 23, 2013 in PIT 2014 | 0 comments

Jesteś właścicielem psa i obawiasz się, że powinieneś płacić podatek z tego powodu? Zorientuj się, czy gmina, w której mieszasz podjęła taką uchwałę.

Podatek od psów w Polsce

Szczęśliwie podatek od psów w Rzeczypospolitej Polskiej nie obowiązuje w każdym województwie. Do końca 2007 roku gminy przesądzały o wielkości podatku, a rozporządzenie ministerialne projektowało prawo ogólne. To jeden z pomysłów, by zasilić budżety gminne oraz limitować liczbę psów. Obowiązek stracił moc w 2008 roku i od tej pory gminy inicjują uregulowania w formie fakultatywnej opłaty za opiekę nad psem. Finanse to od 3 zł miesięcznie, lecz najwięcej to 119,93zł na rok.

Krakowianie płacą za psy

Od 1 stycznia 2013 Krakowianie ponownie mają podatek za posiadanie czworonoga. Kwota wynosi 36zł rocznie. Wolne od opłat są osoby niepełnosprawne, emeryci, jak też właściciele psów ze schroniska wykastrowanych, wysterylizowanych i ze wszczepionym czipem. Płacenie opłat kontroluje straż miejska. Całościowa suma z takiego podatku dochodzi do około 100 tys. zł. Powinno się sprawdzić,czy powinniśmy w gminie płacić za psinę.

Skąd wziął się podatek od psa

Opłaty za czworonogi wprowadzono na zasadzie podatku od luksusu, w 1810 w Królestwie Prus. W ciągu lat następnych prawo to miało do czynienia z żywą krytyką i buntem, i nawet w dzisiejszych czasach idea podatku za psy jest zmienna. Dobrze jest się sprawdzić, czy mamy obowiązek w gminie płacić za czworonoga.Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>