Modyfikacja w uldze prorodzinnej

Posted by on paź 26, 2013 in PIT 2014 | 0 comments

Deklaracja podatkowa 2013 to również unowocześnienia w zakresie ulg podatkowych, wliczając w to ulgę prorodzinną

Jeśli rodzic samotnie wychowuje dziecko, czego przyczyną jest to, że w ciągu ubiegłego roku wziął rozwód, posiada separację prawną, lub pozostaje w związku małżeńskim z osobą mającą odebrane prawa rodzicielskie lub przebywającą w więzieniu, zyski powinny być niższe niż 56 000 zł na rok.

Poza tym 112 000 zł to maksimum dochodów w wypadku, gdy dziecko wychowywane jest wspólnie przez prawowitych rodziców lub przez osobę osamotnioną, kawalera albo pannę, wdowę lub wdowca, osobę nie żyjącą w małżeństwie od ponad roku. 

Ulga prorodzinna, o jaką można się ubiegać, zależna jest od tego, czy ubiegający się trwa w małżeństwie, jaką ilość dzieci wychowuje, jak wysokie są jego zarobki.

Aby skorzystać z ulgi, wypełniamy załącznik PIT-O w trakcie deklaracji podatkowej. Ulga nie jest odliczana od dochodu, tylko od podatku. W zeznaniu należy podać liczbę dzieci oraz zapisać ich numery PESEL. Jeżeli z jakichkolwiek przyczyn nie ma tych numerów, należy podać imiona, nazwiska jak też datę urodzenia. Organa kontroli skarbowej i podatkowe mogą liczyć na akt urodzenia dziecka, czy zaświadczenie o tym, że dziecko pobiera nauki.

 

 

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>