Klika cennych informacji o deklaracjach podatkowych

Posted by on paź 26, 2013 in PIT 2014 | 0 comments

Krótko mówiąc, PIT to zeznanie podatkowe obejmujące poprzedni rok kalendarzowy, w postaci dokumentu dla urzędu skarbowego. Mówiąc precyzyjniej, PIT podatek od przychodów od osób fizycznych, albo po prostu podatek od osobistych dochodów.

 

PIT tyczy się takich umów, jak umowa zlecenie, umowa o dzieło i umowa o pracę. Powyższe umowy podlegają obowiązkowi deklaracji podatkowej, albowiem określają osoby fizyczne.

Wypełniamy PIT na początku roku, a także nowego okresu rozliczeniowego. Ale PIT opisuje poprzedni rok podatkowy, ponieważ już się skończył.

Używany skrót PIT to po angielsku Personal Income Tax. Na większości kontynentów nazywa się tak podatek od osobistych przychodów. Określa takie przychody, jak wynagrodzenia za pracę, zasiłki, renty, emerytury oraz opodatkowanie własnej działalności, czy też z racji działalności twórczej, artystycznej, literackiej, naukowej, wolnego zawodu.

Deklaracji podlegają podatnicy, którzy są pełnoletni, zajmują się pracą i żyją samodzielnie. Dzieci i niepełnoletni rozliczani są na jednym formularzu PIT wspólnie z rodzicami lub opiekunami. W sytuacji, gdy zbyt trudne jest dla nas PIT albo to  nasz pierwszy kontakt z podatkami, zawsze możemy użyć pomocy, jaką stanowi bezpłatny program do rozliczenia – PIT pro. Wystarczy ściągnąć go z sieci i rozliczyć się z podatku bez wychodzenia z mieszkania!

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>