Kiedy potrzebny jest PIT-O

Posted by on mar 1, 2014 in | 0 comments

PIT-O jest przydatnym i popularnym dodatkiem, który dołączamy od naszej deklaracji PIT. Przeczytaj, dla kogo jest przeznaczony i dowiedz się, czy go potrzebujesz.

Jaki jest cel PIT-O

 

Załącznik PIT-O przeznaczony jest dla osób, które chcą otrzymać ulgę podatkową lub jakimkolwiek sposobem zmniejszyć swój podatek. W zakresie PIT-O otrzymać można wszystkie możliwe ulgi, pod warunkiem, że nam się należą. Gdy masz zamiar zdobyć ulgę za Internet, ulgę na dziecko, ulgę prorodzinną, to musisz koniecznie pamiętać o wypełnieniu PIT-O. Ponieważ ta opcja przepadnie na cały rok.

 

Małżeństwo, a PIT-O

 

Korzystnym wyjściem w PIT-O jest to, że małżeństwa mogą wypełniać ten załącznik wspólnie, pod warunkiem że mogą łączyć swoje rozliczenia podatkowe. W tej sytuacji uzupełniają tylko jeden załącznik, w celu uzyskania ulgi. Miejmy na uwadze, że jedyne odliczenie nie objęte przez PIT-O to odliczenia wydatków mieszkaniowych.

 

Które formularze korzystają z PIT-O

 

PIT-O jest dedykowany dla wyselekcjonowanej grupy deklaracji. Jeśli rozliczasz się za pomocą PIT 36, PIT 37 lub PIT 28, możesz wówczas skorzystać z omawianego załącznika. Podatnicy zeznający podatek na innych formularzach, albo pozbawieni praw do odpisów podatkowych, nie mogą używać PIT-O.

 

Program do PIT 2013 czy też PITy online to najlepsza pomoc, gdyż wtedy wiemy, że załącznik PIT-O jest najnowszy. W każdym roku zmieniają się reguły ulg podatkowych, dlatego ten formularz powinien być w najnowszej odsłonie.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>