Jak bezpiecznie przekazać swój procent

Posted by on lut 28, 2014 in | 0 comments

Sezon podatkowy toczy się w najlepsze. Do ostatniego dnia kwietnia Polacy deklarują podatki. W tym czasie możemy pomóc przekazując 1% na działalność OPP. Czy są wśród nich oszuści?

Czy OPP kłamią?

OPP mają bardzo różnorodny charakter swoich działań. Lecz w decydującej większości funkcjonują uczciwie, zwłaszcza jeżeli są to organizacje charytatywne. Jeżeli nabywają już status zapewniający przekazywanie im 1% podatku, oznacza to że ich działalność jest sprawdzona. Tak więc możemy być spokojni. Jedynie znikomy procent organizacji okazuje się nieuczciwy, a sprawa przeważnie jest przekazywana drogą mediów.

Komu należy się 1%?

Dzięki dobrowolnym regułom przekazywania 1% możemy wskazać całkowicie dowolne OPP. Dlatego wybierając to, co żyje w zgodzie z naszymi poglądami i sumieniem, ograniczamy lęki, że nasze pieniądze zostaną użyte w zły sposób.

Gwarancja numeru KRS

Każda organizacja, na którą możemy przepisać 1% podatku, ma obowiązek być zatwierdzona w Krajowym Rejestrze Sądowym. To czyni ją legalną oraz umożliwia oddanie jednego procenta. W innej sytuacji organizacja nie dysponowałaby numerem KRS, który jest niezbywalny, gdy decydujemy się ją wesprzeć. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że instytucja działa na jawnych zasadach.

Pamiętaj, że 1% to dla Ciebie prawie niezauważalna suma. Możesz wręczyć procent korzystając z naszego bezpłatnego program do PIT 2013 dostępnego na tym serwisie!  

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>