Jak archiwizować e-PIT

Posted by on lut 2, 2014 in Uncategorized | 0 comments

Druki PIT w postaci papierowej, choć nastręczają wielu problemów, z pewnością łatwe są do archiwizacji czy doręczenia do urzędu. Natomiast deklaracje pod postacią elektroniczną dla nieobeznanych mogą wydawać się pod tym względem niejasne.

Dysk albo Internet

Wypełniony druk PIT można zachować na dysku tak, jak wszystkie inne dokumenty. Dysk twardy bywa kłopotliwy o tyle, że może nie być wystarczająco trwały, poprzez zwarcie, wirusy, problemy systemu. Dlatego opłaca się dodatkowo zarchiwizować plik z formularzem na swoim mailu lub pendrivie.

Zabezpieczenie programu PIT

Czołową kwestią dla bezpieczeństwa naszego zeznania podatkowego jest wybranie programu, który sprawi, że nasze dane osobiste będą strzeżone zgodnie z prawem i pozostaną na miejscu. Ten wymóg spełnia program do PIT udostępniony do pobrania z naszej strony. Możesz być pewien, że PIT nie zaginie, a dane pozostaną uszanowane.

Chmura plików

Chmura to stosunkowo nowa opcja archiwizacji plików. Działa z programem do PITów dostępnym na tym portalu. Gdy kopiujemy formularz PIT do chmury, zyskujemy pewność, że plik nie zostanie skasowany i będziemy mieli go w zasięgu ręki cały czas i w każdej przestrzeni, gdzie jest Internet. Chmura to nasza prywatna strefa objęta hasłem, istniejąca tylko dla osoby indywidualnej.

Jeśli wykorzystujemy e-deklaracje, nie zapominajmy o UPO – wydruku, który świadczy o tym, że dokonaliśmy zeznania podatkowego. Otrzymujemy go od razu po posłaniu pliku ze skończonym formularzem.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>