Informacje ogóle o przekazywaniu darowizny

Posted by on paź 24, 2013 in PIT 2014 | 0 comments

Czytelniku, czy wiesz, że masz prawo przekazać 1% podatku na konto Organizacji Pożytku Publicznego? Co roku organizacje tego typu liczą na wsparcie. To Twoja decyzja, komu dasz ten procent.

 

 1% ma szansę przekazać praktycznie każdy podatnik uznany prawnie za osobę fizyczną. Wspieramy jedynie organizacje zapisane w Krajowym Rejestrze Sądowym. Ciąg cyfr KRS to symbol danej organizacji. Żeby przepisać dla niej 1% umieszczamy KRS w swoim druku PIT.

Formuła przekazywania 1% podatku istnieje od 1 stycznia 2004 roku. Od tego momentu uprawomocniła się ustawa poświęcona działalności pożytku publicznego. Na jej podstawie podatnik ma możliwość przekazania 1% swojego podatku dla celów dowolnie wybranej organizacji figurującej na oficjalnej liście OPP.

Coraz popularniejsze staje się oddawanie 1% podatku dla OPP. Z biegiem lat liczba oddanych pieniędzy rośnie. W 2004 roku przekazało procent 680 541 podatników. Za to w roku 2011 jest to już 11 165 578 rodaków. Faktycznie warto oddawać 1%, o czym coraz więcej ludzi się przekonuje.

Aby 1% miał ważność i faktycznie został przekazany, musimy sfinalizować PIT przed końcem terminu. Nie zapominajmy, że w przypadku druku PIT 28 terminem jest 31 stycznia, a reszta PITów jest składana do 30 kwietnia 2014 roku.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>