Formularze PIT – typowe pomyłki

Posted by on sty 25, 2014 in | 0 comments

Choć rozliczenie podatkowe nie jest trudne, możemy się pomylić. Powinniśmy umieścić tam dużo informacji, co powoduje ryzyko błędu. Zwracajmy uwagę na kluczowe kwestie.

Ulgi odliczane od podatku

Przeważnie nie zdajemy sobie sprawy, jakie ulgi nam przysługują albo nie jesteśmy w stanie ich należycie rozliczyć. Na szczęście wcale nie jest to tak trudne, jak się wydaje. Wystarczy jedynie dowiedzieć się kilku rzeczy. Najwięcej danych znajdziemy w Internecie. Teraz funkcjonuje wiele serwisów podatkowych, które uzupełnią nasze braki.

Odpowiednie dane

Znakomita część deklaracji podatkowych odsyłana jest do poprawy właśnie za błędnie wpisane dane. Bywają to pomyłki w danych osobowych lub w wpisywaniu dochodów i strat. Pojawiają się częstokroć błędne wyliczenia. Dlatego zanim zdecydujemy się oddać nasz druk do urzędu, przejrzyjmy go pod kątem poprawności. Nie zapominajmy, że wyliczenia z konkretnych rubryk muszą wynikać z poprzednich.

Uzupełnianie PIT 36

Powyższy dokument może okazać się zawiły. Stworzony jest on przeważnie dla petentów prowadzących działalność gospodarczą. Mimo że tego roku większość z nas uzupełni PIT 37, to formularz 36 jest drugim w kwestii popularności. Większość osób rozliczających przeważnie inny PIT nie wie, że powinna się rozliczać na tym właśnie PITcie.

Nie zapominajmy, że najmniej błędów popełnimy, gdy korzystamy z przydatnego i bezpłatnego programu PIT Pro obecnego na naszym portalu.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>