Deklaracja PIT 2014

Posted by on sie 20, 2013 in Deklaracja PIT | 0 comments

Deklaracja PIT 2014 Podatniku! Jak co roku, tak i teraz, od 1 stycznia 2014 roku będziesz zobowiązany przedstawić fiskusowi swoje dochody i rozliczyć się z podatku. Zwyczajowo odbywa się to za pośrednictwem formularzy PIT. Wypełnianie ich dla wielu jest procesem żmudnym i trudnym, lecz z pomocą współczesnej technologii deklaracja 2014 może być znacznie prostsza.

Formularze w internecie

PIT 36, PIT 37, PIT 38, PIT 39 i inne, to w znacznym stopniu różniące się między sobą dokumenty. Aby wybrać odpowiedni formularz pasujący do naszej sytuacji, powinniśmy wpierw ustalić, jakiego rodzaju dochody posiadamy za rok ubiegły, a następnie na tej podstawie wybrać odpowiedni formularz. Żeby się nie pomylić, warto skorzystać z wiedzy zawartej w internecie. Tutaj znajdziesz też wszystkie wzory formularzy oraz ich charakterystykę.

Deklaracja podatkowa 2014

Dzisiaj biurokracja jest już w znacznym stopniu ograniczona i zastępowana szybkimi procesami zachodzącymi za pomocą komputera, czy internetu. Nie inaczej ma się sprawa z formularzami PIT. Z roku na rok coraz więcej obywateli Polski decyduje się na przeniesienie swojej deklaracji podatkowej w świat wirtualny. Tak zwane e-deklaracje cieszą się coraz większym zaufaniem. Nie trzeba już iść do urzędu skarbowego po druk i pytać się, który z nich powinniśmy wypełnić. Wystarczy we własnym domu skorzystać z e-deklaracji.

Czym jest e-deklaracja?

E-deklaracja, czyli deklaracja elektroniczna, jest równoprawna względem tej wydrukowanej, zanoszonej do urzędu skarbowego. Możemy ją wypełnić na wielu stronach tytułowanych „PIT online”, jak też za pośrednictwem programu komputerowego, który znajdziemy za darmo w internecie. Program podpowie nam, jak wypełnić poszczególne tabelki, byśmy pod koniec mogli wysłać lub wydrukować bezbłędnie uzupełniony formularz podatkowy za 2013 rok. Program posiada zarówno PIT 37, PIT 38, PIT 39 jak i pozostałe wersje druków. Jeżeli skorzystamy z tej opcji, rozliczenie podatkowe 2013/2014 minie nam lekko i bez większych problemów. Pamiętajmy, że na deklarację podatkową mamy czas do 30 kwietnia 2014 roku. Za przekroczenie tego terminu grożą surowe kary i konsekwencje, więc nie warto odkładać rozliczenia podatkowego na ostatnią chwilę, a najlepiej zainteresować się PITami dużo wcześniej.Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>