Czynny żal w praktyce

Posted by on paź 27, 2013 in PIT 2014 | 0 comments

Czy doszło z twojej strony do podatkowych omyłek, niedopatrzeń i przekroczeń? W dalszym ciągu posiadasz możliwość wyjść z tego obronną ręką.

Czym jest czynny żal? 

Czynny żal to nazwa sytuacji, gdy przestępca przyznaje się do popełnianego wykroczenia, obiecuje nie uprawiać procederu niezgodnego z prawem i, wymieniając okoliczności swojego postępowania, przeprasza majestat prawa. Czynny żal w założeniu sprawia, że wymierzona w nas kara będzie znacznie mniejsza, a nawet możemy się dzięki temu z nią nie spotkać.

Czynny żal wobec skarbówki

Jeśli podczas działalności zaniedbaliśmy księgi rachunkowe czy też zwyczajnie nie sporządziliśmy zeznania podatkowego, trzeba w pośpiechu napisać czynny żal. To określenie nieformalne i nie aranżują go żadne szczegółowe przepisy. Skomponowanie czynnego żalu jest zobowiązaniem osoby, która jest odpowiedzialna za zeznanie podatkowe, czy prowadzenie rachunkowości. W miejscu osoby fizycznej, to ta osoba powinna być autorem wyjaśnień.

Gdy nie udało nam się dostarczyć formularza PIT w przewidzianym terminie albo byliśmy autorami innych wykroczeń na temat gospodarczej działalności, pozostaje nam tylko wytłumaczyć się przed urzędem skarbowym za pomocą czynnego żalu.

Istotnym podejściem jest zwalczanie sytuacji, przez które byśmy czuli żal za przewinienia. A więc najlepiej zajmujmy się rozliczeniem podatkowym w terminie, nie liczmy na kruczki prawne i bądźmy uczciwymi obywatelami, a napiszemy w ciągu życia o wiele mniej dokumentów dla urzędu.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>