Czym różni się składanie PIT 36 w postaci tradycyjnej od postaci elektronicznej

Posted by on gru 15, 2013 in Uncategorized | 0 comments

Coraz szybciej narasta zainteresowanie zdawaniem formularzy z podatków w sposób elektroniczny. Taka możliwość jest fantastyczną alternatywą, stanowi bowiem to spore ułatwienie w normalnym życiu. Omijamy dzięki temu marnowania swoich nerwów na przebywanie w Skarbówce, zyskamy czas, który moglibyśmy wykorzystać w inny, przyjemniejszy sposób, ale przed wszystkim unikamy popełniania możliwego błędu.

Zalety rozliczenia PITu elektronicznie

Przeprowadzenie deklaracji podatkowego przy użyciu laptopa, zajmie nam 10 minut. W tym celu należy pobrać program PIT pro. Jest to bardzo bezproblemowy program, który nie wymaga jakiś nadzwyczajnych znajomości obsługi komputera. Uzupełnienie PITu online jest mało męczące, skorzystajmy tylko z podpowiedzi, które podsuwa nam program. W trakcie rozliczenia podatkowego nie musimy koniecznie przebywać w Urzędzie Skarbowym, mamy wybór i możemy wypełnić druk w domu. Jego użytkowanie ze spokojnym sumieniem odsyłamy go do Skarbówki.

Dlaczego warto skorzystać z opcji wypełnienia PITu online?

Zdecydowanie, jeśli mamy taką możliwość zrealizujmy PIT elektronicznie. Złożenie deklaracji online jest banalnie proste. Nie zamartwiajmy się też, że nie podpisaliśmy się osobiście. Nie jest to konieczne. Musimy pamiętać, jakie dochody uzyskaliśmy w roku poprzednim. Gdy wyślemy wypełniony PIT elektronicznie, dostaniemy formularz potwierdzający w formie UPO. Stanowi on stwierdzenie złożenia naszego zaznania skarbowego.

Skorzystajmy z możliwości, jakie daje nam współczesna technologia. Wypełnijmy Pit elektronicznie. Pamiętajmy jednak, że bez względu na formę wypełnienia druku, mamy na to czas do 30 kwietnia 2014 roku.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>