Czy na Tobie ciąży obowiązek PIT?

Posted by on kwi 19, 2014 in | 0 comments

Rozliczenie PIT to głośne wydarzenie w całym kraju. Sporo obywateli zastanawia się, czy również powinni zdeklarować podatek. Sprawdź, czy Ciebie to obejmuje.

Czy PIT dotyczy studentów?

Studenci nie przejmują się PITem, jeżeli nie są zatrudnieni. Sama okoliczność edukacji nie przymusza ich do deklaracji podatkowych. Dotyczy to też stypendiów. Stypendia przeznaczone są w całości dla uczniów uczelni wyższych i nie są opodatkowane jako dochody. Dlatego nawet kiedy uczeń posiada kilka zasiłków tego typu i nie zarabia poza tym, nie musi rozliczać PITu.

Umowa o pracę, o dzieło, zlecenie

Jeśli zarabiamy legalnie i podpisaliśmy umowę zlecenie, o dzieło czy o pracę, w tych przypadkach musimy zdeklarować PIT, bez różnicy jak długo trudnimy się pracą tudzież jak młodzi jesteśmy. Po uzyskaniu PIT 11 od pracodawcy powinniśmy już rozpocząć nasze rozliczenie.

Czy PIT dotyczy emerytów?

Każdy rencista i emeryt zapewne rozważa czy dotyczy go wypełnianie PIT, szczególnie jeśli zaledwie teraz zyskał ów etap. Otóż nie ma zobowiązań, ażeby wypełniał PIT, o ile nie prowadzi dodatkowych działalności. W w takich wypadkach powinno się przedstawić dodatkowe dochody.

W każdym przypadku rozliczenie PIT nie jest niełatwe. Wystarczy ściągnąć program do PIT 2013 z naszej strony, by mieć deklaracje PIT 2013 z głowy.

Formularz pit 36 program PIT pit 2014 odliczenia podatkowe PIT 36 pit online PITy pit 2013 podatki Podatki 2014

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>